Targi Kariera Programisty

28 lipca 2012 w krakowie odbędą się Targi Kariera Programisty, na których oprócz prezentacji firm IBM, Nokia Siemens Networks, Pracuj.pl i innych będą również ciekawe prelekcje:

  • Jak zarabiać na grach i aplikacjach mobilnych?
  • From busy to effective developer
  • Niestandardowe metody ataków na strony internetowe
  • Parę słów o klastrach obliczeniowych i wirtualizacyjnych, czyli projektowanie i wdrażanie największych systemów IT w Polsce
  • Przewodnik strukturyzacji architektury systemu. 10,5 klasycznych technik programistycznych leżących u podstaw nowoczesnej inżynierii oprogramowania
  • Psychologiczne podstawy jakości kodu
  • Aplikacje dla chmury pisane – jak w pełni wykorzystać potencjał platformy chmurowej
  • Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zapraszam do rejestracji. Po zakończonych targach zdam krótką relację z przebiegu prelekcji.

Aktualizacja

Z punktu widzenia programisty PHP targi były dużo mniej owocne niż mogły by być. Oferta była skierowana głównie do programistów Java oraz C/C++. Na szczęście na targach były też bardziej ogólne (dotyczące każdego programisty) prelekcje. W śród nich najbardziej wyróżniły się:

Niestandardowe metody ataków na strony internetowe - dobrze poprowadzona i ciekawa prezentacja o niestandardowych metodach ataku. Należy tu wspomnieć o dwóch z pozoru nieciekawych atakach. Pierwszy polega na kradzieży własnej sesji. Może on być wykorzystany na hostingu współdzielonym do uzyskania praw administratora systemu zarządzania stroną. Drugim jest wykorzystanie google do ataku lub testowania podatności na ataki strony i sprawdzaniu ich wyniku w cache googla.

Prezentacja firmy pracuj.pl - prelegentka trafnie zaprezentowała problemy z rekrutacją programistów, których zwykle wybierają osoby nie mające pojęcia o ich pracy. Co gorsza spotykający się oni z potencjalnymi pracownikami, którzy nie umieją zaprezentować siebie i swoich umiejętności. Omówiła też problem kiepskich CV oraz sposobu ich poprawy. Następnie przedstawiła jak powinno się szukać pracy poprzez stałe monitorowanie rynku pracy. Dodatkowo przedstawiła jak powinno się planować karierę oraz samo doskonalić metodą 1, 3, 6, 12 .

Autor: Tomasz Rutkowski
Data publikacji: 2012-07-25 10:07

Opublikuj na: Facebook Twitter Wykop
© 2009 - 2022 Tomasz Rutkowski All rights reserved