Wydano Symfony 1.3 RC1 i 1.4 RC1

27.11.2009 zespół developerów Symfony wydał pierwszą wersję kandydującą stabilnej linii 1.3 oraz 1.4. Oficjalną informacje o wydaniu znajdziecie na blogu projektu. Lista nowości w wersji 1.3 w stosunku do wersji 1.2 znajduje się tutaj, a opis procesu aktualizacji tutaj. O liście a nowości w wersji 1.4 możecie przeczytać na blogu Symfony.

Dla osób nie śledzących na bieżąco planów wydawniczych przypominam, że wersja 1.4 będzie ostatnią wersją 1.x oznaczoną jako LTS (Long Term Support) co oznacza że będzie wspierana przez 3 lata. Wersje bez tego oznaczenia są standardowo wspierane przez rok. Dodatkowo zasadniczą różnicą między wersjami 1.3 i 1.4 jest pozbawienie tej drugiej przestarzałych metod/funkcji/modułów, które mogły być użyte w istniejących projektach oraz pluginach.

Do najciekawszych zmian należy zaliczyć:

  • Mailer bazujący na projekcie SwiftMailer w wersji 4.1. Niestety na tą chwilę nie da się go wyłączyć i osoby, używające starszej wersji w projekcie mogą mieć problem z konfiguracją. Częściowe rozwiązanie problemu można zaleźć na necie np. tutaj.
  • W środowisku rozwojowym podczas wystąpienie wyjątku symfony jeśli tylko to jest możliwe wyświetli również "Web Debug Toolbar".
  • Integracja z Propelem 1.4, o którym już pisałem w tekście Propel 1.4 wydany .
  • I wiele innych drobnych zmian ...

 

 

Autor: Tomasz Rutkowski
Data publikacji: 2009-11-27 01:01

Opublikuj na: Facebook Twitter Wykop
© 2009 - 2022 Tomasz Rutkowski All rights reserved